Sencoch GZP6899A002KPW50K
| Manufacturer | SencochAsian Brands |
| MPN | GZP6899A002KPW50K |
| LCSC Part # | C3038032 |
| Packaging | SOP-8-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | -2Kpa~2Kpa SOP-8-2.54mm Pressure Sensors, Transducers - Industrial RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Industrial Automation and Controls/Industrial Sensors/Pressure Sensors, Transducers - Industrial | |
| Manufacturer | Sencoch | |
| Packaging | SOP-8-2.54mm | |
| Absolute Accuracy | - | |
| Pressure range | -2Kpa~2Kpa | |
| Relative Accuracy | - | |
| Features | Negative pressure/vacuum measurement;On-chip temperature compensation | |
| Module | No | |
| Response time | - | |
| Temperature Coefficient of Offset(TCO) | - |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 27 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 149
149 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 10.7842 | $ 10.78 |
| 10+ | $ 9.114 | $ 91.14 |
| 27+ | $ 8.0957 | $ 218.58 |
| 108+ | $ 7.2418 | $ 782.11 |
Standard Packaging27/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9026201090 |
| USHTS | 9026204000 |
| TARIC | 9026208000 |
| CAHTS | 9026200090 |
| BRHTS | 90262010 |
| INHTS | 90262000 |
| MXHTS | 9026.20.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9026201090 |
| USHTS | 9026204000 |
| TARIC | 9026208000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9026200090 |
| BRHTS | 90262010 |
| INHTS | 90262000 |
| MXHTS | 9026.20.99 |



