SETsafe | SETfuse P115
| Manufacturer |
SETsafe | SETfuse
Asian Brands |
| Mfr. Part # | P115 |
| LCSC Part # | C3032574 |
| Package | Through Hole,P=6.6mm |
| Customer # | |
| Description | 115℃ 20A 82℃ 111℃ Through Hole,P=6.6mm Thermal Cutoffs (Thermal Fuses) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Thermal Cutoffs (Thermal Fuses) | |
| Manufacturer | SETsafe | SETfuse | |
| Package | Through Hole,P=6.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 30 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
571
571
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8638 | $ 0.86 |
10+ | $ 0.6975 | $ 6.98 |
30+ | $ 0.6136 | $ 18.41 |
90+ | $ 0.5296 | $ 47.66 |
510+ | $ 0.4812 | $ 245.41 |
990+ | $ 0.4554 | $ 450.85 |
2,010+ | $ 0.4489 | $ 902.29 |
3,990+ | $ 0.4457 | $ 1778.34 |
Standard Packaging 30/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$