SETsafe | SETfuse K7
| Manufacturer |
SETsafe | SETfuse
Asian Brands |
| MPN | K7 |
| LCSC Part # | C3032556 |
| Packaging | Through Hole,P=3.7mm |
| Customer # | |
| Description | 150℃ 250V 2A 126℃ 145℃ Through Hole,P=3.7mm Thermal Cutoffs (Thermal Fuses) |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Thermal Cutoffs (Thermal Fuses) | |
| Manufacturer | SETsafe | SETfuse | |
| Packaging | Through Hole,P=3.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
11,900
11,900
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1013 | $ 0.51 |
50+ | $ 0.0804 | $ 4.02 |
150+ | $ 0.0686 | $ 10.29 |
1,000+ | $ 0.0607 | $ 60.70 |
2,000+ | $ 0.0545 | $ 109.00 |
5,000+ | $ 0.0513 | $ 256.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$