SETsafe | SETfuse K1
| Manufacturer |
SETsafe | SETfuse
Asian Brands |
| MPN | K1 |
| LCSC Part # | C3032550 |
| Packaging | Through Hole,P=3.7mm |
| Customer # | |
| Description | 102℃ 250V 2A 79℃ 98℃ Through Hole,P=3.7mm Thermal Cutoffs (Thermal Fuses) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Thermal Cutoffs (Thermal Fuses) | |
| Manufacturer | SETsafe | SETfuse | |
| Packaging | Through Hole,P=3.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0987 | $ 0.49 |
50+ | $ 0.0777 | $ 3.89 |
150+ | $ 0.0651 | $ 9.77 |
1,000+ | $ 0.0572 | $ 57.20 |
2,000+ | $ 0.051 | $ 102.00 |
5,000+ | $ 0.0478 | $ 239.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$