YLPTEC B2405S-1WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B2405S-1WR3 |
| LCSC Part # | C3031175 |
| Package | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W isolated DC-DC converter Fixed input voltage, unregulated single output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 5V 200mA 21.6V~26.4V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,377
9,377
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.3577 | $ 1.36 |
10+ | $ 1.12 | $ 11.20 |
43+ | $ 0.9891 | $ 42.53 |
86+ | $ 0.8408 | $ 72.31 |
516+ | $ 0.7754 | $ 400.11 |
989+ | $ 0.7451 | $ 736.90 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$