HYHONGYEX BCMS853022I10110A
| Manufacturer | HYHONGYEXAsian Brands |
| MPN | BCMS853022I10110A |
| LCSC Part # | C3025587 |
| Packaging | SMD,8.5x3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FERRITE BEAD 100Ω SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Ferrite Beads and Chips | |
| Manufacturer | HYHONGYEX | |
| Packaging | SMD,8.5x3mm | |
| DC Resistance(DCR) | 4mΩ | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Tolerance | ±25% | |
| Current Rating | 10A | |
| Impedance @ Frequency | 100Ω@100MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- High-reliability monolithic structure
- Compact size
- Magnetically shielded structure, interference-free
- Compatible with all SMT processes
- Excellent solderability and solder heat resistance
Applications
AI Translation
- Communications
- Audio/Video Equipment
- Computers
- Remote Control
In-Stock: 739
739 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.7627 | $ 1.76 |
| 10+ | $ 1.486 | $ 14.86 |
| 30+ | $ 1.3135 | $ 39.41 |
| 100+ | $ 1.1361 | $ 113.61 |
| 500+ | $ 1.0124 | $ 506.20 |
| 1,000+ | $ 0.9766 | $ 976.60 |
Standard Packaging2500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



