XIAMEN FARATRONIC C322E475JB0C350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C322E475JB0C350 |
| LCSC Part # | C3025117 |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 4.7uF ±5% 250V TH |
| Description | 4.7uF Film Capacitor ±5% 250V Through Hole P=27.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
450
450
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1309 | $ 1.13 |
10+ | $ 0.9405 | $ 9.41 |
30+ | $ 0.8366 | $ 25.10 |
100+ | $ 0.6862 | $ 68.62 |
500+ | $ 0.6334 | $ 316.70 |
1,000+ | $ 0.6094 | $ 609.40 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$