Kingbright APHF1608LSEEQBDZGKC
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | APHF1608LSEEQBDZGKC |
| LCSC Part # | C3019171 |
| Package | SMD-4P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1.6 x 0.8 mm Full-Color Surface Mount LED |
| Description | 140° SMD-4P,1.6x0.8mm LED Indication - Discrete RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | Kingbright | |
| Package | SMD-4P,1.6x0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,856
1,856
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.547 | $ 0.55 |
10+ | $ 0.4415 | $ 4.42 |
30+ | $ 0.3871 | $ 11.61 |
100+ | $ 0.3343 | $ 33.43 |
500+ | $ 0.3023 | $ 151.15 |
1,000+ | $ 0.2863 | $ 286.30 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$