UMAX 90405-15211-2
| Manufacturer |
UMAX
Asian Brands |
| MPN | 90405-15211-2 |
| LCSC Part # | C3018879 |
| Packaging | Through Hole,P=0.85mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DDR 4, VERTICAL, 288P MEMORY SOCKET DIP TYPE |
| Description | 288P Through Hole,P=0.85mm Inline Module Sockets RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Memory Connectors/Inline Module Sockets | |
| Manufacturer | UMAX | |
| Packaging | Through Hole,P=0.85mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 54 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
281
281
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.0729 $ 1.9071 | $ 1.91 |
10+ | $ 1.7713 $ 1.6296 | $ 16.30 |
54+ | $ 1.5229 $ 1.4011 | $ 75.66 |
108+ | $ 1.3293 $ 1.2230 | $ 132.08 |
486+ | $ 1.2406 $ 1.1414 | $ 554.72 |
1,026+ | $ 1.2035 $ 1.1073 | $ 1136.09 |
Standard Packaging 54/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$