UNI-ROYAL MGR02WJ0103A10
| Manufacturer |
UNI-ROYAL
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MGR02WJ0103A10 |
| LCSC Part # | C30187422 |
| Package | Through Hole,D5xL15.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 10kΩ ±5% 2W Through Hole,D5xL15.5mm |
| Description | 10kΩ 2W Carbon Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% Through Hole,D5xL15.5mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | UNI-ROYAL | |
| Package | Through Hole,D5xL15.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
680
680
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0856 | $ 0.43 |
50+ | $ 0.0836 | $ 4.18 |
150+ | $ 0.0822 | $ 12.33 |
500+ | $ 0.0809 | $ 40.45 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$