Aosong AGS10
| Manufacturer |
Aosong
Asian Brands |
| Mfr. Part # | AGS10 |
| LCSC Part # | C3012632 |
| Package | SMD-4P,5x4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Integrated VOC Sensor |
| Description | 0ppm~100ppm Hazardous Gas I2C SMD-4P,5x4mm Gas Sensor RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Flow Sensors/Gas Sensor | |
| Manufacturer | Aosong | |
| Package | SMD-4P,5x4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 9026809000 |
| USHTS | 9026806000 |
| TARIC | 9026808000 |
| CAHTS | 9026800000 |
| BRHTS | 90268000 |
| INHTS | 90268090 |
| MXHTS | 9026.80.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,963
1,963
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5916 | $ 1.59 |
10+ | $ 1.3496 | $ 13.50 |
30+ | $ 1.1989 | $ 35.97 |
100+ | $ 1.0034 | $ 100.34 |
500+ | $ 0.9329 | $ 466.45 |
1,000+ | $ 0.904 | $ 904.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$