SHOU HAN MSS12C02LS-BB2.0
| Manufacturer |
SHOU HAN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MSS12C02LS-BB2.0 |
| LCSC Part # | C3008585 |
| Package | SMD,6.7x2.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE SPDT SMD |
| Description | Slide Switch SPDT 50mA @ 12V Surface Mount Rectangular Columnar 6.65mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Slide Switches | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Package | SMD,6.7x2.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
31,165
31,165
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0786 $ 0.0747 | $ 0.37 |
50+ | $ 0.0694 $ 0.0660 | $ 3.30 |
150+ | $ 0.0648 $ 0.0616 | $ 9.24 |
500+ | $ 0.0613 $ 0.0583 | $ 29.15 |
2,000+ | $ 0.0586 $ 0.0557 | $ 111.40 |
4,000+ | $ 0.0572 $ 0.0544 | $ 217.60 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$