NCC HHXC500ARA101MJA0G
| Manufacturer | |
| MPN | HHXC500ARA101MJA0G |
| LCSC Part # | C3008515 |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM HYBRID 100uF ±20% 50V SMD |
| Description | 100uF 50V Aluminum - Polymer Capacitors 4000hrs@125℃ Surface Mount D10xL10.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | NCC | |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,581
2,581
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6782 | $ 0.68 |
10+ | $ 0.5569 | $ 5.57 |
30+ | $ 0.5059 | $ 15.18 |
100+ | $ 0.4404 | $ 44.04 |
500+ | $ 0.4117 | $ 205.85 |
1,000+ | $ 0.3942 | $ 394.20 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$