CND-tek B1603S
| Manufacturer |
CND-tek
Asian Brands |
| MPN | B1603S |
| LCSC Part # | C3003215 |
| Packaging | SMD-16P,12.7x7.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LAN XFMR 100M 1:1 350uH SMD |
| Description | 350uH 100M LAN Transformer 1:1 Surface Mount-16P,12.7x7.1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Pulse Transformers | |
| Manufacturer | CND-tek | |
| Packaging | SMD-16P,12.7x7.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,995
3,995
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3546 | $ 1.77 |
50+ | $ 0.2776 | $ 13.88 |
150+ | $ 0.24 | $ 36.00 |
500+ | $ 0.2187 | $ 109.35 |
2,000+ | $ 0.2094 | $ 418.80 |
4,000+ | $ 0.2039 | $ 815.60 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$