Xinyangze YZ01115025R-01
| Manufacturer |
Xinyangze
Asian Brands |
| MPN | YZ01115025R-01 |
| LCSC Part # | C3001867 |
| Packaging | SMD,D=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN PIN 1POS SMD |
| Description | Pogo Pin 1 Position 2.5mm Length 1A 12V Surface Mount |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Contacts/Contacts, Spring Loaded (Pogo Pins), and Pressure | |
| Manufacturer | Xinyangze | |
| Packaging | SMD,D=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 7326909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
4,875
4,875
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3314 $ 0.3149 | $ 1.57 |
50+ | $ 0.2601 $ 0.2471 | $ 12.36 |
150+ | $ 0.2295 $ 0.2181 | $ 32.72 |
1,000+ | $ 0.1914 $ 0.1819 | $ 181.90 |
2,000+ | $ 0.1744 $ 0.1657 | $ 331.40 |
5,000+ | $ 0.1643 $ 0.1561 | $ 780.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$