SETsafe | SETfuse SGT520-10A T10AL250V
| Manufacturer |
SETsafe | SETfuse
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SGT520-10A T10AL250V |
| LCSC Part # | C2997142 |
| Package | D5xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 10A 250VAC/VDC D5xL20mm |
| Description | 10A 250V Glass Tube Fuse D5xL20mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | SETsafe | SETfuse | |
| Package | D5xL20mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,170
5,170
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.126 | $ 0.63 |
50+ | $ 0.1053 | $ 5.27 |
150+ | $ 0.0949 | $ 14.24 |
1,000+ | $ 0.077 | $ 77.00 |
2,000+ | $ 0.0708 | $ 141.60 |
5,000+ | $ 0.0677 | $ 338.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$