YLPTEC K7805-1000R3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | K7805-1000R3 |
| LCSC Part # | C2992391 |
| Package | DIP,11.5x7.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Non-isolated DC/DC Power Module |
| Description | Buck-Boost DC DC Converter 1 Output 5V 1A 8V~36V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | DIP,11.5x7.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 44 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.3675 $ 1.5389 | $ 1.54 |
10+ | $ 2.0321 $ 1.3209 | $ 13.21 |
44+ | $ 1.8733 $ 1.2177 | $ 53.58 |
88+ | $ 1.6578 $ 1.0776 | $ 94.83 |
484+ | $ 1.5573 $ 1.0123 | $ 489.95 |
880+ | $ 1.5168 $ 0.9860 | $ 867.68 |
Standard Packaging 44/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$