YLPTEC B0505S-2WR2
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B0505S-2WR2 |
| LCSC Part # | C2992385 |
| Packaging | SIP,19.5x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W Isolated Non-regulated Single-output DC/DC Power Module with Fixed Voltage Input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 400mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,19.5x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,368
5,368
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4228 $ 1.2806 | $ 1.28 |
10+ | $ 1.1927 $ 1.0735 | $ 10.74 |
25+ | $ 1.0663 $ 0.9597 | $ 23.99 |
100+ | $ 0.9221 $ 0.8299 | $ 82.99 |
500+ | $ 0.8589 $ 0.7731 | $ 386.55 |
1,000+ | $ 0.8313 $ 0.7482 | $ 748.20 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$