muRata LXRW0YV600-054
| Manufacturer | |
| MPN | LXRW0YV600-054 |
| LCSC Part # | C2988749 |
| Packaging | SMD,0.6x0.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 30pF~60pF 50V SMD,0.6x0.6mm Trimmers, Variable Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Trimmers, Variable Capacitors | |
| Manufacturer | muRata | |
| Packaging | SMD,0.6x0.6mm | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Body Width | 0.6mm | |
| Body Length | 0.6mm | |
| Capacitance | 30pF~60pF | |
| Height - Seated(Max) | 0.3mm | |
| Voltage Rating | 50V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 23,819
23,819 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.9058 | $ 0.91 |
| 10+ | $ 0.725 | $ 7.25 |
| 30+ | $ 0.6346 | $ 19.04 |
| 100+ | $ 0.5442 | $ 54.42 |
| 500+ | $ 0.4909 | $ 245.45 |
| 1,000+ | $ 0.4618 | $ 461.80 |
Standard Packaging10000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532300000 |
| USHTS | 8532300090 |
| TARIC | 8532300000 |
| CAHTS | 8532300000 |
| BRHTS | 85323090 |
| INHTS | 85323000 |
| MXHTS | 8532.30.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532300000 |
| USHTS | 8532300090 |
| TARIC | 8532300000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532300000 |
| BRHTS | 85323090 |
| INHTS | 85323000 |
| MXHTS | 8532.30.01 |



