HRK GVT1V107M0608CNVC
| Manufacturer | HRKAsian Brands |
| MPN | GVT1V107M0608CNVC |
| LCSC Part # | C2983322 |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 35V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | HRK | |
| Packaging | SMD,D6.3xL7.7mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 100uF | |
| Ripple Current | 84mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 8mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 39,600
39,600 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0329$ 0.0313 | $ 0.31 |
| 100+ | $ 0.0291$ 0.0277 | $ 2.77 |
| 300+ | $ 0.0273$ 0.0260 | $ 7.80 |
| 1,000+ | $ 0.0235$ 0.0224 | $ 22.40 |
| 5,000+ | $ 0.0224$ 0.0213 | $ 106.50 |
| 10,000+ | $ 0.0218$ 0.0208 | $ 208.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



