XCH 2CL71A
| Manufacturer |
XCH
Asian Brands |
| MPN | 2CL71A |
| LCSC Part # | C2982870 |
| Packaging | Through Hole,D2.5xL6.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE STANDARD 8kV 5mA Through Hole D2.5xL6.5mm |
| Description | Diode 8kV 5mA Through Hole D2.5xL6.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Rectifiers/Single Diodes | |
| Manufacturer | XCH | |
| Packaging | Through Hole,D2.5xL6.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
140
140
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.064 $ 0.0576 | $ 0.58 |
100+ | $ 0.0507 $ 0.0457 | $ 4.57 |
300+ | $ 0.0441 $ 0.0397 | $ 11.91 |
1,000+ | $ 0.0392 $ 0.0353 | $ 35.30 |
5,000+ | $ 0.0352 $ 0.0317 | $ 158.50 |
10,000+ | $ 0.0332 $ 0.0299 | $ 299.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$