XUNPU PCIE-52P70H
| Manufacturer |
XUNPU
Asian Brands |
| MPN | PCIE-52P70H |
| LCSC Part # | C2982554 |
| Packaging | SMD,P=0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN PCI EXP 52POS 0.8mm SMD R/A |
| Description | 52 Position Connector mPCI-E 0.8mm Surface Mount, Right Angle |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Pluggable Connectors/Pluggable Connector Assemblies | |
| Manufacturer | XUNPU | |
| Packaging | SMD,P=0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 450 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,888
1,888
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4054 $ 1.3352 | $ 1.34 |
10+ | $ 1.1834 $ 1.1243 | $ 11.24 |
30+ | $ 1.0602 $ 1.0072 | $ 30.22 |
100+ | $ 0.9224 $ 0.8763 | $ 87.63 |
450+ | $ 0.7959 $ 0.7562 | $ 340.29 |
900+ | $ 0.7684 $ 0.7300 | $ 657.00 |
Standard Packaging 450/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$