XUNPU PCIE-52P80H
| Manufacturer |
XUNPU
Asian Brands |
| MPN | PCIE-52P80H |
| LCSC Part # | C2982553 |
| Packaging | SMD,P=0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN PCI EXP 52POS 0.8mm SMD R/A |
| Description | 52 Position Connector mPCI-E 0.8mm Surface Mount, Right Angle |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Pluggable Connectors/Pluggable Connector Assemblies | |
| Manufacturer | XUNPU | |
| Packaging | SMD,P=0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,954
1,954
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4524 $ 1.3798 | $ 1.38 |
10+ | $ 1.2109 $ 1.1504 | $ 11.50 |
30+ | $ 1.0764 $ 1.0226 | $ 30.68 |
100+ | $ 0.9272 $ 0.8809 | $ 88.09 |
400+ | $ 0.8154 $ 0.7747 | $ 309.88 |
800+ | $ 0.7846 $ 0.7454 | $ 596.32 |
Standard Packaging 400/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$