XUNPU PCIE-52P90H
| Manufacturer |
XUNPU
Asian Brands |
| MPN | PCIE-52P90H |
| LCSC Part # | C2982552 |
| Packaging | SMD,P=0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN PCI EXP 52POS 0.8mm SMD R/A |
| Description | 52 Position Connector mPCI-E 0.8mm Surface Mount, Right Angle |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Pluggable Connectors/Pluggable Connector Assemblies | |
| Manufacturer | XUNPU | |
| Packaging | SMD,P=0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 350 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
916
916
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.7572 $ 1.6694 | $ 1.67 |
10+ | $ 1.5027 $ 1.4276 | $ 14.28 |
30+ | $ 1.3438 $ 1.2767 | $ 38.30 |
100+ | $ 1.1817 $ 1.1227 | $ 112.27 |
350+ | $ 1.1055 $ 1.0503 | $ 367.61 |
1,050+ | $ 1.0731 $ 1.0195 | $ 1070.48 |
Standard Packaging 350/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$