ESPRESSIF ESP32-PICO-MINI-02-N8R2
| Manufacturer |
ESPRESSIF
Asian Brands |
| MPN | ESP32-PICO-MINI-02-N8R2 |
| LCSC Part # | C2980306 |
| Packaging | SMD-53P,16.6x13.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2.4GHz Wi-Fi + Bluetooth + Bluetooth Low Energy (BLE) module |
| Description | 2.4GHz ESP32 Chip On-board PCB Antenna -97dBm SMD-53P,16.6x13.2mm RF Transceiver Modules and Modems RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Transceiver Modules and Modems | |
| Manufacturer | ESPRESSIF | |
| Packaging | SMD-53P,16.6x13.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 5A992C |
| CNHTS | 8517629200 |
| USHTS | 8517620090 |
| TARIC | 8517620000 |
| CAHTS | 8517620090 |
| BRHTS | 85176299 |
| INHTS | 85176290 |
| MXHTS | 8517.62.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 650 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,003
1,003
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 5.6494 | $ 5.65 |
10+ | $ 5.0527 | $ 50.53 |
30+ | $ 4.6895 | $ 140.69 |
100+ | $ 4.4025 | $ 440.25 |
Standard Packaging 650/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$