ESPRESSIF ESP32-MINI-1-N4
| Manufacturer |
ESPRESSIF
Asian Brands |
| MPN | ESP32-MINI-1-N4 |
| LCSC Part # | C2980305 |
| Packaging | SMD-55P,19.0x13.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2.4 GHz Wi-Fi + Bluetooth + Bluetooth LE module |
| Description | 2.4GHz ESP32-U4WDH On-board PCB Antenna -98dBm SMD-55P,19.0x13.2mm RF Transceiver Modules and Modems RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Transceiver Modules and Modems | |
| Manufacturer | ESPRESSIF | |
| Packaging | SMD-55P,19.0x13.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 5A992C |
| CNHTS | 8517629200 |
| USHTS | 8517620090 |
| TARIC | 8517620000 |
| CAHTS | 8517620090 |
| BRHTS | 85176299 |
| INHTS | 85176290 |
| MXHTS | 8517.62.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 650 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,965
7,965
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.7868 | $ 3.79 |
10+ | $ 3.3873 | $ 33.87 |
30+ | $ 3.1502 | $ 94.51 |
100+ | $ 2.9538 | $ 295.38 |
650+ | $ 2.8206 | $ 1833.39 |
1,300+ | $ 2.7621 | $ 3590.73 |
Standard Packaging 650/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$