XIAMEN FARATRONIC C352J225K9SC350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C352J225K9SC350 |
| LCSC Part # | C2979658 |
| Package | Through Hole,P=22.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 2.2uF ±10% 630V TH |
| Description | 2.2uF Film Capacitor ±10% 630V Through Hole P=22.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=22.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 450 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,945
1,945
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.551 | $ 0.55 |
10+ | $ 0.4363 | $ 4.36 |
30+ | $ 0.3878 | $ 11.63 |
100+ | $ 0.3264 | $ 32.64 |
450+ | $ 0.2892 | $ 130.14 |
900+ | $ 0.2731 | $ 245.79 |
Standard Packaging 450/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$