XIAMEN FARATRONIC C242E152J20C350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C242E152J20C350 |
| LCSC Part # | C2979635 |
| Package | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1.5nF ±5% 250V TH |
| Description | 1.5nF ±5% 250V Film Capacitor Metalized Polyester Film Capacitor Through Hole P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,970
1,970
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0544 | $ 0.54 |
100+ | $ 0.0435 | $ 4.35 |
300+ | $ 0.0381 | $ 11.43 |
1,000+ | $ 0.0327 | $ 32.70 |
5,000+ | $ 0.0295 | $ 147.50 |
10,000+ | $ 0.0278 | $ 278.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$