G-Switch GT-TZ084B-H015-L1
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | GT-TZ084B-H015-L1 |
| LCSC Part # | C29780122 |
| Packaging | SMD-4P,5.2x5.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 250gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 250gf 1.5mm SMD (SMT) Tab 5.2mm x 5.2mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | SMD-4P,5.2x5.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 40 |
| Multiple | 40 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
180,680
180,680
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
40+ | $ 0.0132 $ 0.0126 | $ 0.50 |
400+ | $ 0.0104 $ 0.0099 | $ 3.96 |
1,200+ | $ 0.0088 $ 0.0084 | $ 10.08 |
4,000+ | $ 0.0078 $ 0.0075 | $ 30.00 |
20,000+ | $ 0.007 $ 0.0067 | $ 134.00 |
40,000+ | $ 0.0065 $ 0.0062 | $ 248.00 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$