G-Switch GT-BTR20012-0650A-002A
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | GT-BTR20012-0650A-002A |
| LCSC Part # | C29780046 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2mm |
| Customer # | |
| Description | Gold Right Angle Phosphor bronze Through Hole,Right Angle,P=2mm Spring Loaded RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Spring Loaded | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 17 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
495
495
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8329 $ 0.7913 | $ 0.79 |
10+ | $ 0.7467 $ 0.7094 | $ 7.09 |
30+ | $ 0.6988 $ 0.6639 | $ 19.92 |
100+ | $ 0.6462 $ 0.6139 | $ 61.39 |
500+ | $ 0.6223 $ 0.5912 | $ 295.60 |
1,000+ | $ 0.6111 $ 0.5806 | $ 580.60 |
Standard Packaging 17/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$