ZHOURI 2.54-2*2
| Manufacturer |
ZHOURI
Asian Brands |
| MPN | 2.54-2*2 |
| LCSC Part # | C2977590 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN SOCKET 4POS 2.54mm DUAL ROW TH |
| Description | Female Header 4 Position 2.54mm Pitch Dual Row Through Hole -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Receptacles, Female Sockets | |
| Manufacturer | ZHOURI | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
10,170
10,170
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.079 $ 0.0751 | $ 0.75 |
100+ | $ 0.0634 $ 0.0603 | $ 6.03 |
300+ | $ 0.0557 $ 0.0530 | $ 15.90 |
1,000+ | $ 0.0482 $ 0.0458 | $ 45.80 |
5,000+ | $ 0.0435 $ 0.0414 | $ 207.00 |
10,000+ | $ 0.0412 $ 0.0392 | $ 392.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$