ZHOURI 2.54-2*5
| Manufacturer |
ZHOURI
Asian Brands |
| MPN | 2.54-2*5 |
| LCSC Part # | C2977587 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN SOCKET 10POS 2.54mm DUAL ROW TH |
| Description | Female Header 10 Position 2.54mm Pitch Dual Row Through Hole -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Receptacles, Female Sockets | |
| Manufacturer | ZHOURI | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 320 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
8,275
8,275
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1144 $ 0.1087 | $ 0.54 |
50+ | $ 0.0927 $ 0.0881 | $ 4.41 |
320+ | $ 0.0751 $ 0.0714 | $ 22.85 |
640+ | $ 0.0669 $ 0.0636 | $ 40.70 |
2,560+ | $ 0.0604 $ 0.0574 | $ 146.94 |
5,120+ | $ 0.0572 $ 0.0544 | $ 278.53 |
Standard Packaging 320/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$