PANASONIC EVQQ2P03W
| Manufacturer | |
| MPN | EVQQ2P03W |
| LCSC Part # | C2976606 |
| Packaging | SMD-4P,6.5x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 1.6N SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 1.6N 3.1mm J-Lead 6.5mm x 6mm Surface Mount |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | SMD-4P,6.5x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,030
1,030
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2481 | $ 1.24 |
50+ | $ 0.197 | $ 9.85 |
150+ | $ 0.175 | $ 26.25 |
500+ | $ 0.1477 | $ 73.85 |
2,000+ | $ 0.126 | $ 252.00 |
4,000+ | $ 0.1187 | $ 474.80 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$