Worldsemi WS2812C-2020-V1
| Manufacturer |
Worldsemi
Asian Brands |
| Mfr. Part # | WS2812C-2020-V1 |
| LCSC Part # | C2976072 |
| Package | SMD,2x2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Intelligent externally controlled integrated LED light source |
| Description | SMD,2x2mm LED Addressable, Specialty RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Addressable, Specialty | |
| Manufacturer | Worldsemi | |
| Package | SMD,2x2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541410090 |
| USHTS | 8541410000 |
| TARIC | 8541410000 |
| CAHTS | 8541410000 |
| BRHTS | 85414124 |
| INHTS | 85414100 |
| MXHTS | 8541.40.03 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
479,040
479,040
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0975 | $ 0.49 |
50+ | $ 0.0783 | $ 3.92 |
150+ | $ 0.0685 | $ 10.28 |
500+ | $ 0.0604 | $ 30.20 |
2,500+ | $ 0.052 | $ 130.00 |
4,500+ | $ 0.0501 | $ 225.45 |
Standard Packaging 4500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$