Dersonic CY2682ME1AEE4BH2A8
| Manufacturer | DersonicAsian Brands |
| MPN | CY2682ME1AEE4BH2A8 |
| LCSC Part # | C2974823 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 6.8nF ±20% 250V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Dersonic | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm | |
| Capacitance | 6.8nF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ | |
| Ratings | Y2 | |
| safety certification | CQC;CUL;ENEC;UL;VDE | |
| Voltage(AC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,985
4,985 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1225$ 0.1164 | $ 0.58 |
| 50+ | $ 0.1085$ 0.1031 | $ 5.16 |
| 150+ | $ 0.1025$ 0.0974 | $ 14.61 |
| 1,000+ | $ 0.0867$ 0.0824 | $ 82.40 |
| 2,000+ | $ 0.0834$ 0.0793 | $ 158.60 |
| 5,000+ | $ 0.0814$ 0.0774 | $ 387.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



