HRK 16V3300uF CD288
| Manufacturer |
HRK
Asian Brands |
| MPN | 16V3300uF CD288 |
| LCSC Part # | C2960411 |
| Packaging | Through Hole,D13xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 16V TH |
| Description | 3300uF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D13xL20mm |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | HRK | |
| Packaging | Through Hole,D13xL20mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
655
655
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1441 $ 0.1369 | $ 0.68 |
50+ | $ 0.1146 $ 0.1089 | $ 5.45 |
200+ | $ 0.0922 $ 0.0876 | $ 17.52 |
400+ | $ 0.0811 $ 0.0771 | $ 30.84 |
2,400+ | $ 0.0723 $ 0.0687 | $ 164.88 |
5,000+ | $ 0.0678 $ 0.0645 | $ 322.50 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$