HRK 400V10uF CD110
| Manufacturer |
HRK
Asian Brands |
| MPN | 400V10uF CD110 |
| LCSC Part # | C2960249 |
| Packaging | Through Hole,D8.2xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 400V TH |
| Description | 10uF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D8.2xL12mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | HRK | |
| Packaging | Through Hole,D8.2xL12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
36,170
36,170
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0506 $ 0.0481 | $ 0.48 |
100+ | $ 0.0448 $ 0.0426 | $ 4.26 |
500+ | $ 0.0383 $ 0.0364 | $ 18.20 |
1,000+ | $ 0.0361 $ 0.0343 | $ 34.30 |
5,000+ | $ 0.0344 $ 0.0327 | $ 163.50 |
10,000+ | $ 0.0335 $ 0.0319 | $ 319.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$