HRK 400V10uF CD110
| Manufacturer | HRKAsian Brands |
| MPN | 400V10uF CD110 |
| LCSC Part # | C2960249 |
| Packaging | Through Hole,D8.2xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 400V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | HRK | |
| Packaging | Through Hole,D8.2xL12mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Capacitance | 10uF | |
| Pin Spacing | 3.5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 12mm | |
| Diameter | 8.2mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 35,890
35,890 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0506$ 0.0481 | $ 0.48 |
| 100+ | $ 0.0448$ 0.0426 | $ 4.26 |
| 500+ | $ 0.0383$ 0.0364 | $ 18.20 |
| 1,000+ | $ 0.0361$ 0.0343 | $ 34.30 |
| 5,000+ | $ 0.0344$ 0.0327 | $ 163.50 |
| 10,000+ | $ 0.0335$ 0.0319 | $ 319.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



