JST S2B-PH-SM4-TB(LF)(SN)
| Manufacturer | |
| MPN | S2B-PH-SM4-TB(LF)(SN) |
| LCSC Part # | C295747 |
| Packaging | SMD,P=2mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER SMD R/A 2POS 2mm |
| Description | Connector Header 2 position 2mm Pitch 2A Surface Mount, Right Angle -25℃~+85℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | SMD,P=2mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
99,340
99,340
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2032 | $ 1.02 |
50+ | $ 0.1617 | $ 8.09 |
150+ | $ 0.1414 | $ 21.21 |
1,000+ | $ 0.1233 | $ 123.30 |
2,000+ | $ 0.1183 | $ 236.60 |
5,000+ | $ 0.1154 | $ 577.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$