Infineon/CYPRESS CYM1861AV33PM-25C
| Manufacturer | |
| MPN | CYM1861AV33PM-25C |
| LCSC Part # | C2953966 |
| Packaging | SI-72mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 64Mbit 3.135V~3.63V Parallel Port (Parallel) SI-72mm Memory (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | Infineon/CYPRESS | |
| Packaging | SI-72mm | |
| Memory Size | 64Mbit | |
| Voltage - Supply | 3.135V~3.63V | |
| Operating temperature | 0℃~+70℃ | |
| Access Time | 25ns | |
| Features | Auto power-down function | |
| Current - Supply | 2.4A | |
| Standby Supply Current | 1.05A | |
| Interface | Parallel Port (Parallel) |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 14.4088 | $ 14.41 |
| 200+ | $ 5.5762 | $ 1115.24 |
| 500+ | $ 5.38 | $ 2690.00 |
| 1,000+ | $ 5.2844 | $ 5284.40 |
Standard Packaging25/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B2A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B2A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |

