EVERLIGHT ALS-PDIC144-6C/L378
| Manufacturer | |
| MPN | ALS-PDIC144-6C/L378 |
| LCSC Part # | C2943463 |
| Packaging | Through Hole,D=3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1.8V~5.5V Through Hole,D=3mm Ambient Light, IR, UV Sensors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Ambient Light, IR, UV Sensors | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | Through Hole,D=3mm | |
| Length | 3.8mm | |
| Width | 3.5mm | |
| Interface | - | |
| Measurement Type | Light Intensity | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Features | Spectral correction/filtering | |
| Voltage - Supply | 1.8V~5.5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 29,780
29,780 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.226 | $ 1.13 |
| 50+ | $ 0.1784 | $ 8.92 |
| 150+ | $ 0.1579 | $ 23.69 |
| 1,000+ | $ 0.1325 | $ 132.50 |
| 2,000+ | $ 0.1211 | $ 242.20 |
| 5,000+ | $ 0.1143 | $ 571.50 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 9031499090 |
| USHTS | 9031499000 |
| TARIC | 9031499000 |
| CAHTS | 9031499000 |
| BRHTS | 90314990 |
| INHTS | 90314900 |
| MXHTS | 9031.49.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 9031499090 |
| USHTS | 9031499000 |
| TARIC | 9031499000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9031499000 |
| BRHTS | 90314990 |
| INHTS | 90314900 |
| MXHTS | 9031.49.99 |



