Slkor ZM4742A
| Manufacturer | SlkorAsian Brands |
| MPN | ZM4742A |
| LCSC Part # | C2943017 |
| Packaging | LL-41 |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE ZENER 12V 1W LL-41 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Zener/Zener Diode Arrays | |
| Manufacturer | Slkor | |
| Packaging | LL-41 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@9.1V | |
| Impedance(Zzt) | 9Ω | |
| Diode Configuration | 1 Independent | |
| Pd - Power Dissipation | 1W | |
| Zener Voltage(Range) | - | |
| Zener Voltage(Nom) | 12V | |
| Impedance(Zzk) | 700Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 13,560
13,560 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0294 | $ 0.59 |
| 200+ | $ 0.0233 | $ 4.66 |
| 600+ | $ 0.0199 | $ 11.94 |
| 5,000+ | $ 0.0158 | $ 79.00 |
| 10,000+ | $ 0.014 | $ 140.00 |
| 20,000+ | $ 0.0131 | $ 262.00 |
Standard Packaging5000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |



