STWXE BB41-A0BT-1B-LHR
| Manufacturer | STWXEAsian Brands |
| MPN | BB41-A0BT-1B-LHR |
| LCSC Part # | C2941801 |
| Packaging | SMD,P=0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 0.8mm 100P Surface Mount,Vertical 500mA SMD,P=0.8mm Edgeboard Connectors RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Card Edge Connectors/Edgeboard Connectors | |
| Manufacturer | STWXE | |
| Packaging | SMD,P=0.8mm | |
| Pitch | 0.8mm | |
| Contact Material | Copper alloy | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Number of Pins | 100P | |
| Supplementary Features | Floating Structure | |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical | |
| Current Rating | 500mA |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 150 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 143
143 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 2.2754 | $ 2.28 |
| 10+ | $ 2.1569 | $ 21.57 |
| 30+ | $ 2.0867 | $ 62.60 |
| 150+ | $ 1.9089 | $ 286.34 |
| 450+ | $ 1.8762 | $ 844.29 |
| 1,050+ | $ 1.8606 | $ 1953.63 |
Standard Packaging150/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



