YIYUAN YTSPS-22E58LM
| Manufacturer | YIYUANAsian Brands |
| MPN | YTSPS-22E58LM |
| LCSC Part # | C2941005 |
| Packaging | SMD,5.8x5.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH PUSH DPDT 500mA 50V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Pushbutton Switches | |
| Manufacturer | YIYUAN | |
| Packaging | SMD,5.8x5.8mm | |
| Life | 20,000 times | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Self Lock / No Lock | Latching | |
| Circuit | DPDT | |
| Actuator/Cap Color | White | |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical | |
| Actuator Style | Square Plunger | |
| electric current | 500mA | |
| Operating Force | 1.8N | |
| Voltage Rating | 50V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 5,345
5,345 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.211 | $ 1.06 |
| 50+ | $ 0.1702 | $ 8.51 |
| 150+ | $ 0.1527 | $ 22.91 |
| 600+ | $ 0.1183 | $ 70.98 |
| 2,400+ | $ 0.1085 | $ 260.40 |
| 4,800+ | $ 0.1027 | $ 492.96 |
Standard Packaging600/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



