SHOU HAN SS12D07VG4 087
| Manufacturer |
SHOU HAN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SS12D07VG4 087 |
| LCSC Part # | C2939726 |
| Package | Through Hole,8.7x4.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE SPDT TH |
| Description | Slide Switch SPDT 500mA @ 50V Through Hole 8.7mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Slide Switches | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Package | Through Hole,8.7x4.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
79,740
79,740
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0403 $ 0.0383 | $ 0.77 |
200+ | $ 0.0319 $ 0.0304 | $ 6.08 |
600+ | $ 0.0272 $ 0.0259 | $ 15.54 |
2,000+ | $ 0.0232 $ 0.0221 | $ 44.20 |
10,000+ | $ 0.0208 $ 0.0198 | $ 198.00 |
20,000+ | $ 0.0195 $ 0.0186 | $ 372.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$