MOLEX 50375033
| Manufacturer | |
| MPN | 50375033 |
| LCSC Part # | C293596 |
| Packaging | P=2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 3POS 2.5mm SINGLE ROW Mini-SPOX(5264) |
| Description | Connector Housing 3 Position 2.5mm Pitch Single Row Mini-SPOX(5264) Series PA -55℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Rectangular Connector Housings | |
| Manufacturer | MOLEX | |
| Packaging | P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
42,780
42,780
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0263 | $ 0.53 |
200+ | $ 0.0218 | $ 4.36 |
1,000+ | $ 0.0181 | $ 18.10 |
2,000+ | $ 0.0166 | $ 33.20 |
10,000+ | $ 0.0153 | $ 153.00 |
20,000+ | $ 0.0146 | $ 292.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$