DEALON DW127R-22-10-23
| Manufacturer |
DEALON
Asian Brands |
| MPN | DW127R-22-10-23 |
| LCSC Part # | C2935953 |
| Packaging | Through Hole,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER 10POS 1.27mm DUAL ROW TH |
| Description | Pin Header 10 Position 1.27mm Pitch Dual Row Through Hole |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | DEALON | |
| Packaging | Through Hole,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
5,500
5,500
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0643 | $ 0.64 |
100+ | $ 0.0516 | $ 5.16 |
300+ | $ 0.0452 | $ 13.56 |
2,000+ | $ 0.0374 | $ 74.80 |
4,000+ | $ 0.0336 | $ 134.40 |
10,000+ | $ 0.0317 | $ 317.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$