RUILON NTC2.5D-11
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | NTC2.5D-11 |
| LCSC Part # | C2935582 |
| Package | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | THERMISTOR NTC 2.5Ω 2700K TH |
| Description | NTC Thermistor 2.5Ω Through Hole,P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Temperature Sensors/NTC Thermistors | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Package | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
32,960
32,960
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1456 $ 0.1384 | $ 0.69 |
50+ | $ 0.1157 $ 0.1100 | $ 5.50 |
150+ | $ 0.1007 $ 0.0957 | $ 14.36 |
500+ | $ 0.0828 $ 0.0787 | $ 39.35 |
2,500+ | $ 0.0738 $ 0.0702 | $ 175.50 |
5,000+ | $ 0.0694 $ 0.0660 | $ 330.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$