RUILON NTC2.5D-11
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| MPN | NTC2.5D-11 |
| LCSC Part # | C2935582 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | THERMISTOR NTC 2.5Ω 2700K TH |
| Description | NTC Thermistor 2.5Ω Through Hole,P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Temperature Sensors/NTC Thermistors | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
24,835
24,835
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1491 $ 0.1417 | $ 0.71 |
50+ | $ 0.1187 $ 0.1128 | $ 5.64 |
150+ | $ 0.1034 $ 0.0983 | $ 14.75 |
500+ | $ 0.0847 $ 0.0805 | $ 40.25 |
2,500+ | $ 0.0756 $ 0.0719 | $ 179.75 |
5,000+ | $ 0.071 $ 0.0675 | $ 337.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$