RUILON RL0805A390K
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RL0805A390K |
| LCSC Part # | C2935562 |
| Package | 0805 |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 36V~45V 50A 0805 |
| Description | 36V~45V 50A Varistor Surface Mount 0805 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Package | 0805 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
36,120
36,120
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1304 $ 0.1239 | $ 0.62 |
50+ | $ 0.104 $ 0.0988 | $ 4.94 |
150+ | $ 0.0908 $ 0.0863 | $ 12.95 |
500+ | $ 0.0809 $ 0.0769 | $ 38.45 |
2,500+ | $ 0.0656 $ 0.0624 | $ 156.00 |
4,000+ | $ 0.0617 $ 0.0587 | $ 234.80 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$